„ Biała wstążka”- kampania w naszej szkole
Dodane przez kjoanna dnia 03/12/2015 19:36:41


Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 27.11.2015 r. uczniowie klasy VIc przyłączyli się do akcji „ Biała wstążka”. Przypinali białe wstążeczki uczniom, nauczycielom i rodzicom przypominając im o przesłaniu kampanii, czyli o zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Słowa uczniów poparte zostały wybranymi cytatami z książek, które umieszczono w widocznych miejscach szkoły. Następnie uczniowie pod opieką pani H. Tyszko i p. D. Karpińskiej udali się do Powiatowego Urzędu Pracy oraz pod większe sklepy na naszym osiedlu. Napotkanym mężczyznom wręczali krótkie ulotki informacyjne i przypinali białe wstążeczki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wychowawcy pozostałych klas przeprowadzili krótką pogadankę na temat przemocy nie tylko wobec kobiet, co wzmocniło wydźwięk akcji.
Co to jest kampania „Biała Wstążka”?
Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.
Po co nosić białą wstążkę?
Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Rozszerzona zawartość newsa