Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej
Dodane przez szymek dnia 26/10/2015 22:07:05


Kliknij, aby zobaczyć galerię

16 października 2015r. w Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych we współpracy z Fundacją Ratujmy już po raz drugi odbyło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W ciągu 30 minut uczestnicy akcji zmieniając się co minutę, przeprowadzili na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową. W naszej szkole 221 osób podjęło wyzwanie sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie podejmowania czynności ratujących życie. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy.
W 2013 roku w akcji, w całej Polsce, wzięło udział 83 111 osób, a w 2015 roku -92 049 .
Wydarzenie, jakim było bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zostało zorganizowane w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować", który jest prowadzony przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od 2006 roku. Polega on na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. Nasza szkoła od wieli lat również uczestniczy w tym programie.
Gdyby więcej ludzi umiało udzielać pierwszej pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia, 100,000 osób rocznie w Europie mogłoby żyć – twierdzi Europejska Rada Resuscytacji.

Koordynator akcji- Katarzyna Cholewińska
Rozszerzona zawartość newsa