"Mały Mistrz"
Dodane przez szymek dnia 26/11/2014 18:00:58


Kliknij, aby zobaczyć galerię

W bieżącym roku szkolnym klasa 1a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, który skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych i realizowany na lekcjach wychowania fizycznego .Jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Zajęcia prowadzone są przez wychowawcę klasy Grażynę Sacharzewską oraz nauczyciela wychowania fizycznego Katarzynę Cholewińską.
Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Turysta-Rowerzysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak. Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych.
Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i zdobywają sprawności. We wrześniu dzieci poznawały teren wokół szkoły i zasady ruchu drogowego. W październiku natomiast zmagały się z próbami sprawnościowymi Minitestu Sprawności Fizycznej. Każdy mógł spróbować swoich sił w kolejnych próbach mierzących zwinność, szybkość i wytrzymałość. Dzieci wzajemnie wspierały się i kibicowały sobie w duchu fair play.
W listopadzie nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji Małego Mistrza z pierwszą zdobytą sprawnością: Turysta-Rowerzysta.


Więcej informacji na stronie www.malymistrz.pl

Rozszerzona zawartość newsa