SZKOŁA WSPÓŁPRACY
Dodane przez kjoanna dnia 25/03/2014 16:14:09
„Szkoła współpracy to przestrzeń, w której każde dziecko i młody człowiek, każdy rodzic i każdy nauczyciel zaproszeni są do wspólnej rozmowy, pracy, uczenia się i zabawy”

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest on nowatorskim przedsięwzięciem, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski, nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

Miło nam poinformować, że nasze Liceum Ogólnokształcące znalazło się w gronie tych nielicznych szkół w Polsce zakwalifikowanych do realizacji tego projektu. W styczniu odbyły się już pierwsze szkolenia skierowane do rodziców, uczniów i nauczycieli. Każda z grup otrzymała zadanie do wykonania – przeprowadzenie debaty na temat: Współpraca w naszej szkole. Uzyskanymi wnioskami podzielimy się na kolejnym spotkaniu warsztatowym, które odbędzie w najbliższy piątek 28 marca 2014 r.
Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie: www.szkolawspolpracy.pl

Rozszerzona zawartość newsa