Wizyta młodzieży z Grodna
Dodane przez kjoanna dnia 23/02/2014 18:16:59
W piątek - 28 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku będą gościć uczniowie ze Szkoły Średniej nr 3 z Grodna. Młodzież w wieku 12-18 lat spotka się z przedstawicielami społeczności naszej szkoły. Goście z Białorusi zwiedzą budynek szkoły, obejrzą występy taneczno-artystyczne naszych uczniów oraz wezmą udział w różnych zabawach integracyjnych, mających na celu zbudować więzi koleżeństwa wśród uczestników spotkania. Zwieńczeniem wizyty będzie słodki poczęstunek oraz wymiana wrażeń dotycząca udziału w przygotowanych atrakcjach.

Natomiast w sobotę – 1 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Nasierowskiej w Ełku o godz. 11 rozpocznie się sesja popularnonaukowa pamięci Janusz Benedykta Borowego pt. „Szlakiem miast kresowych do dawnej Rzeczpospolitej – Grodno”. Wystąpią w niej uczennice klasy IIB1 – Monika Januszewska i Natalia Krukowska, które wygłoszą referat na temat wybitnych postaci Grodzieńszczyzny. Ich przemówienie będzie wzbogacone prezentacją multimedialną ukazującą fotografie osób i najważniejszych miejsc związanych z przedstawianymi postaciami.

Goście z Grodna przyjechali z okazji XXV Jarmarku Kaziuka. W sobotę na scenie Ełckiego Centrum Kultury wystąpią zespoły wokalne, taneczne i instrumentalne reprezentujące Szkołę Średnią nr 3 w Grodnie.

Organizatorzy: P. Borzeński, J. Gaworska, K. Klimach, M. Kosieradzka, E. Ostrowska, M. Skutnik, D. Zabłocka

Rozszerzona zawartość newsa