Beatus, qui prodest, quibus potest - szczęśliwy, kto pomaga, komu może
Dodane przez kjoanna dnia 01/02/2014 00:00:00
12 stycznia 2014r. uczniowie naszego liceum jako wolontariusze Fundacji Ratujmy Życie wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Ełckim Centrum Kultury i na Targowisku Miejskim w Ełku przeprowadzili, wspierani przez Prezesa Fundacji, lekarza medycyny ratunkowej Pana Michała Okuniewskiego, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoich sił na fantomach mogli spróbować wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili Ełckie Centrum Kultury.

Życie ludzkie jest wartością bezcenną. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele jest sytuacji , gdy nagle może być ono zagrożone. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji z powodu nagłego zachorowania czy tez nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli oczekujemy, że ktoś udzieli nam pomocy, powinniśmy również sami być przygotowani i gotowi do ratowania innych.

Nasi uczniowie swoją postawą, godną naśladowania, starają się przekazywać posiadaną wiedzę innym i zachęcają do włożenia wysiłku w opanowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Gratulujemy wspaniałej postawy uczniom: Agacie Stefanowicz, Aleksandrze Prochorów Rafałowi Kozikowskiemu, Jakubowi Sanczenko i Patrykowi Jarzębowskiemu.

Katarzyna Cholewińska

Rozszerzona zawartość newsa