Go Green In Berlin
Dodane przez kjoanna dnia 07/06/2013 13:04:01
Od 31.05 do 3.06.2013 uczniowie pierwszych i drugich klas Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycielek języka angielskiego i niemieckiego p. Marleny Skutnik i p. Edyty Ostrowskiej reprezentowali Zespół Szkół Samorządowych na Umwelt Festival w Berlinie, Do pięknej stolicy Niemiec udali się: Jakub Sierzputowski (kl. 2A), Kuba Wyrzykowski (kl. 2A), Tomasz Siedlecki (kl. 2A), Paula Konopka (kl. 2B2), Aleksandra Prochorów (1B2), Nikolina Sienkiewicz (kl. 1B2), Julia Stefanowicz (kl. 1B2), Agata Stefanowicz (kl. 1B1) i Rafał kozikowski (kl. 1C).
Uczniowie brali udział w międzynarodowym projekcie ekologicznym, a efekty swojej pracy zaprezentowali właśnie na berlińskim festiwalu.
Etapy prac nad projektem można było śledzić na stronie szkoły w zakładce 'Go Green In Berlin' od lutego 2013r.

Wyjazd do Berlina okazał się bardzo owocny nie tylko ze względu na sam festiwal, gdzie mieliśmy okazję poznać osobiście niemieckiego ministra środowiska Petera Altmaier'a - ale również dlatego, że udało nam się nawiązać kontakt z jedną z berlińskich szkół, z którą będziemy współpracować już w przyszłym roku szkolnym.

Szczegółowa relacja z pobytu w Berlinie już wkrótce.

Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska.
Rozszerzona zawartość newsa