Wizyta studyjna w mieście Alytus
Dodane przez kjoanna dnia 06/06/2013 12:43:10
16-17 maja w Alytusie odbyła się wizyta studyjna poświęcona zagadnieniom związanym z ochroną środowiska, w której udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Panemune w Alytusie (Litwa)

Wizyta studyjna zorganizowana była w ramach projektu „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych”, którego zasadniczym elementem jest termomodernizacja budynków obu szkół. Projekt realizowany jest z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska 2007-2013.

Uczestnicy wizyty mieli okazję wziąć udział we wspólnych zajęciach, a także zwiedzić w Alytusie m.in. przedsiębiorstwo wodociągowe, przedsiębiorstwo ciepłownicze, miejscową szkołę plastyki i sztuk pięknych, jak również ogród bonsai. Uczniowie szkoły w Alytusie przyjadą do Ełku z rewizytą we wrześniu tego roku, również w ramach realizacji wspomnianego projektu.

Oprócz uczniów i ich opiekunów z Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku w wizycie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta w Ełku oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Projekt „Zwiększenie wydajności energetycznej budynków edukacyjnych” jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Rozszerzona zawartość newsa