„AMOR PATRIAE SUPREMA LEX" czyli „Miłość OJCZYZNY Prawem Najwyższym”
Dodane przez szymek dnia 26/02/2020 23:09:59

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 21 lutego 2020 roku mieliśmy przyjemność gościć absolwenta ZSS w Ełku Pawła Wierciszewskiego. Paweł od pięciu lat student Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odwiedził naszą szkołę, aby opowiedzieć o zaletach studiowania w swojej Alma Mater. Obecnie studenci wojskowi AMW w Gdyni kształcą się na pięciu kierunkach: nawigacji, mechanice i budowie maszyn, mechatronice, informatyce oraz systemach informacyjnych w bezpieczeństwie. Bosmanmat podchorąży Paweł Wierciszewski jest studentem ostatniego roku informatyki.
Dzięki spotkaniu z absolwentem naszej szkoły uczniowie klas I L, II L, II S oraz III L Liceum Ogólnokształcącego mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną AMW i dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących wyboru przyszłych studiów.

Obecnie AMW oprócz kandydatów na żołnierzy zawodowych (podchorążych) kształci również studentów cywilnych na czterech wydziałach:
• Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (WNiUO),
• Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym (WME),
• Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich (WDiOM),
• Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych (WNHiS).

Paweł przedstawił prezentację multimedialną opowiadającą o jego uczelni; jak również odpowiadał na pytania młodzieży zainteresowanej powyższymi kierunkami studiów. Najciekawszym doświadczeniem podchorążego był dwumiesięczny rejs, na którym on oraz jego koledzy zapoznali się z warunkami hydrometeorologicznymi Morza Bałtyckiego, Morza Północnego, Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego.

Tekst i zdjęcia Edyta Ostrowska


Rozszerzona zawartość newsa