Szkoła z misją
Dodane przez szymek dnia 28/10/2019 19:40:04
Kliknij, aby zobaczyć galerię


Decyzją Papieża Franciszka obchodzimy w październiku bieżącego roku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa na misji w świecie”.
Miesiąc ten ma się przyczynić do rozbudzenia świadomości misji w świecie między innymi poprzez realizację miłości w formie wspierania misji.

Naszą odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, aby wspierać misje jest dołączenie do projektu „Zbieramto w szkole - szkoła z misją” w Roku Szkolnym 2019/2020. W tę akcję szczególnie zaangażowali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły. Akcja potrwa do końca roku szkolnego natomiast intensywnie pomagamy i zbieramy w miesiącu październiku.

Ideę "Zbieramto w szkole" najlepiej opisuje zawołanie: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody. 
Co zbieramy?

Włączyliśmy się poprzez różnego rodzaju zbiórki, zbieramy: telefony komórkowe, zużyte baterie, oraz "dobre monety". 
Komu pomagamy?

Wspieramy Polaków – sercańskich misjonarzy pracujących w Azji, w Afryce - w Czadzie. Swoją działalność duszpasterską z dala od ojczyzny łączą oni z pracą na rzecz poprawy warunków życia osób, wśród których pracują.

Bolączka Czadyjczyków to codzienne, kilkunastokilometrowe wyprawy do studni i szerzące się z powodu niedożywienia i picia brudnej wody epidemie. Ten subsaharyjski kraj nieustannie dotyka śmiercionośna susza. Misjonarz pracujący w sercańskiej parafii w Batchoro w Czadzie wraz z nami stara się więc o środki materialne na wiercenie głębinowych studni.
Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Jednocześnie możemy pomagać sercańskim misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni lub fundowaniu stypendiów szkolnych dzięki darowiznom od firm recyklingowych. 

I po trzecie projekt zawiera w sobie też program partnerski. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, środki chemiczne. 

Wszystkich zachęcamy do włączenia się w naszą akcję charytatywną


Rozszerzona zawartość newsa