Pomoc schronisku zwierząt
Dodane przez dnia 26/02/2010 11:00:02
Pierwszaki z naszej szkoły zorganizowały akcję zbiórki karmy do schroniska. Akcja trwała od 12 lutego do 28 lutego 2010. Dzieci z kl. 0 - III SP zbierały karmę, koce, miski i przekazały do sali 24.
3 marca w obecności Radia 5 i telewizji lokalnej TELETOP dary przekażemy do Schroniska k/Ełku
Rozszerzona zawartość newsa
Razem z naszą panią Grażyną postanowiliśmy zorganizować akcję zbierania karmy dla zwierząt do schroniska. Wspólnie z klasą 1b wykonaliśmy plakat informujący o naszej akcji. Nie spodziewaliśmy się, że nasi koledzy i koleżanki z klas 0-3 tak szybko włączą się do zbiórki karmy. Obecnie mamy bardzo dużo suchej karmy, kocy, miseczek.
Głównym celem naszej akcji jest pomoc opuszczonym pieskom, które przebywają w schronisku. Apelujemy do wszystkich, aby nie porzucali piesków. Pamiętajmy, zwierzęta to nie zabawki.
Na zajęciach w szkole nauczyliśmy się jak należy opiekować się zwierzętami domowymi, jakie są obowiązki opiekuna piesków, poznaliśmy rasy psów. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne, nauczyliśmy się piosenki pt. "Mały pies".
Akcja zbiórki karmy pozwoliła inaczej patrzeć na smutną dolę niektórych piesków. Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku
Czujemy się teraz prawdziwymi przyjacielami zwierząt.

Zuzanna Kunda z klasy 1 a Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku