Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2010/2011 do Liceum Ogólnokształcącego
Dodane przez szymek dnia 07/01/2007 12:50:11
  1. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych jest scentralizowany i prowadzony drogą elektroniczną.
  2. W związku z wdrożeniem elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji kandydat musi: - zarejestrować się w systemie, - założyć konto osobiste, - wypełnić formularz zgłoszeniowy, - wydrukować z systemu podanie i złożyć je (podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów) w szkole pierwszego wyboru.
  3. Kandydaci do Liceum Ogólnokształcącego mogą uzyskać w szkole pomoc techniczną i merytoryczną – istnieje możliwość skorzystania z dostępu do Internetu w wyznaczonym przez dyrektora szkoły miejscu.
  4. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się w ten sposób, że kandydat przyjmowany jest do oddziału znajdującego się na najwyższej pozycji spośród wszystkich oddziałów wskazanych w jego deklaracji wyboru, do którego liczba punktów rekrutacyjnych zgromadzonych przez kandydata, z uwzględnieniem dodatkowych kryteriów, jest wystarczająca do przyjęcia.
  5. Kandydaci po zapoznaniu się z wynikami rekrutacji zobowiązani są do potwierdzenia woli podjęcia nauki w danej szkole.
  6. Potwierdzenie woli wymaga złożenia w szkole oryginałów dokumentów – świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.
  7. Niezłożenie potwierdzenia jest równoznaczne z rezygnacją kandydata z podjęcia nauki w danej szkole.
  8. Kandydaci nieprzyjęci w procesie elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych mogą być przyjęci na podstawie decyzji dyrektora.
  9. O przyjęciu kandydata do pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej decyduje suma punktów uzyskanych: - za wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum, zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu – maksymalnie 100 punktów - za wybrane zajęcia edukacyjne i inne osiągnięcia ucznia, wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum:
     

          a) z przeliczenia na punkty ocen uzyskanych na świadectwie ukończenia gimnazjum z następujących przedmiotów:

język polski
język obcy nowożytny (nauczany w gimnazjum jako obowiązkowy)
matematyka
geografia

Oceny będą przeliczone na punkty według zasady:

celujący – 18 punktów
bardzo dobry – 15 punktów
dobry – 12 punktów
dostateczny – 9 punktów
dopuszczający – 6 punktów
świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem – 10 punktów,
 

       b) udział w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty:
 

udział – 8 punktów
laureat – 10 punktów

     c) osiągnięcia sportowe lub artystyczne (indywidualne lub zespołowe), co najmniej na szczeblu powiatowym:
 

laureat za I,II, III miejsce na szczeblu powiatowym i wojewódzkim– 8 punktów,
udział na szczeblu powiatowym- 5 punktów.
 

  1. Maksymalna łączna liczba punktów możliwa do uzyskania przez kandydata wynosi 200.
  2. Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim i ponadwojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do szkoły niezależnie od powyższych kryteriów.
  3. W przypadku jednakowej liczby punktów pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły, w uporządkowaniu hierarchicznym, mają: - ocena zachowania - kandydat, który jest sierotą lub przebywa w placówce opiekuńczo wychowawczej - kandydat, który ma udokumentowane problemy zdrowotne - dzieci lub rodzeństwo absolwentów szkoły prowadzącej oddział
  4. Szczegółowe informacje, dotyczące wymaganych procedur elektronicznej, są dostępne w Internecie na stronie: https://elk.edu.com.pl/Kandydat/