Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/03/2023 14:14:45 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
„ŚWIĘTOSZEK” MOLIERA - REŻYSERSKI ROZMACH I POCZUCIE HUMORU
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 4 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Olsztyna. Wyjazd odbył się w ramach prowadzonej edukacji teatralnej. Nasze spotkanie ze stolicą województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Przyrody, które mieści się w pięknym secesyjnym pałacyku z końca XIX wieku. Po obejrzeniu wystaw i eksponatów, braliśmy udział w warsztatach muzealnych o tematyce: „Poznajemy zwierzęta Warmii i Mazur” oraz „Rozpoznawanie ptaków”. Były to ważne lekcje wzbogacające wiedzę z zakresu otaczającego nas świata przyrody. Nasza uczta teatralna rozpoczęła się w Teatrze Stefana Jaracza spektaklem „Świętoszek” w reżyserii Michała Kotańskiego. Jest adaptacją sztuki Moliera pod tym samym tytułem. Dobry pomysł reżysera, aby osadzić sztukę współcześnie oraz świetna gra idealnie dobranych aktorów, powodują, że widz oglądając przedstawienie, myśli, że znajduje się razem z bohaterami i przeżywa wszystkie dziejące się historie. Ta sztuka nie starzeje się i jest mocno zakorzenioną w kulturze opowieścią o hipokryzji i obłudzie. Reżyser wybierając współczesną konwencję sztuki pozostawia nas z pytaniem: Kim byłby dorobkiewicz Orgon w obecnym świecie i dlaczego tak łatwo powierzyłby cały swój dorobek Tartuffowi?
Molierowski „Świętoszek” , zrealizowany na deskach olsztyńskiego teatru jest spektaklem zrealizowanym z rozmachem, poczuciem humoru, mówiący o ważnych i aktualnych sprawach.
W wycieczce brali udział uczniowie klas: IIS, IIN, IS, IIIM, VIa, Va, Vc
Organizator wycieczki: Katarzyna Klimach

Opiekunowie: Katarzyna Cholewińska, Małgorzata Kosieradzka
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2931963 Unikalnych wizyt