Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook18/06/2024 02:40:41 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
"Mały Mistrz"
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W bieżącym roku szkolnym klasa 1a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6 przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, który skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych i realizowany na lekcjach wychowania fizycznego .Jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy. Zajęcia prowadzone są przez wychowawcę klasy Grażynę Sacharzewską oraz nauczyciela wychowania fizycznego Katarzynę Cholewińską.
Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Turysta-Rowerzysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak. Poszczególne bloki (sporty) przedstawione są w układzie czasowym zgodnym z rokiem szkolnym i dostosowane między innymi do warunków atmosferycznych.
Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i zdobywają sprawności. We wrześniu dzieci poznawały teren wokół szkoły i zasady ruchu drogowego. W październiku natomiast zmagały się z próbami sprawnościowymi Minitestu Sprawności Fizycznej. Każdy mógł spróbować swoich sił w kolejnych próbach mierzących zwinność, szybkość i wytrzymałość. Dzieci wzajemnie wspierały się i kibicowały sobie w duchu fair play.
W listopadzie nastąpiło uroczyste wręczenie legitymacji Małego Mistrza z pierwszą zdobytą sprawnością: Turysta-Rowerzysta.


Więcej informacji na stronie www.malymistrz.pl
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3134491 Unikalnych wizyt