Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook27/03/2023 23:06:52 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
‘Czy sport to zdrowie?’ odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Ełku razem z zaproszonymi do szkoły gośćmi.
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

21 marca – pierwszy dzień wiosny, dla społeczności uczniowskiej był doskonałą okazją do spotkania się i debaty na temat tego czy sport ma zawsze korzystny wpływ na rozwój i samopoczucie człowieka. Młodzi sportowcy i znakomici goście zastanawiali się również nad wpływem porażki i sukcesu na psychikę człowieka. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat znaczenia sportu w różnych życiowych aspektach: fizycznym, psychicznym, rozwojowym i żywieniowym. Organizatorzy wydarzenia chcieli również uświadomić uczniom jakie zagrożenia może nieść uprawianie sportu.
Gośćmi zaproszonymi do debaty byli uczniowie wraz z nauczycielami-opiekunami z ełckich szkół podstawowych. Głos w dyskusji zabrali również goście:
Tomasz Andrukiewicz - Prezydent Miasta Ełku.
Agata Jonik z Komendy Policji Powiatowej w Ełku.
Mirosław Gładkowski i Łukasz Zub z Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku.
Ewa Osowska – psycholog z Powiatowego centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Ełku.
Karolina Grajewska – dietetyk.
Mikołaj Cywoniuk – lekarz medycyny sportowej.
Dariusz Ryszkiewicz, Daniel Potuszyński, Grzegorz Orzeł, Paweł Duba, Jarosław Andrzejewski – trenerzy piłki nożnej i siatkowej z Zespołu Szkół Sportowych w Ełku.
Karolina Grajewska – dietetyk.
Spotkanie otworzył występ taneczny przygotowany przez panią Helenę Borową, zaprezentowany przez uczennice Zespołu Szkół Sportowych.
Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie kolaży do podanych haseł: ‘Wpływ sportu na samopoczucie’, ‘Człowiek bez aktywności fizycznej’, ‘Co powinien jeść sportowiec, a czego unikać?’, ‘Czy odżywki są koniecznie potrzebne dla sportowca?’, ‘Człowiek przetrenowany’, ‘Wzór sportowca – mój idol’, ‘Wpływ używek na sportowców’, ‘Sport moja pasja’, ‘Kontuzje a dyscypliny sportowe’. Pomysłowe prace zostały zaprezentowane wszystkim uczestnikom debaty, a obecnie można je obejrzeć w Zespole Szkół Sportowych – wyeksponowane na gazetkach ściennych.
Kolejnym punktem rozważań były dwie prelekcje: ‘Wpływ sportu na rozwój organizmu młodego człowieka’ (Mkołaj Cywoniuk) oraz ‘Dieta w sporcie’ (Karolina Grajewska).
Emocjonującą częścią spotkania był pokaz ćwiczeń prewencyjnych, który poprowadził trener Daniel Potuszyński. Uczniowie klasy 2N Gimnazjum Sportowego zaprezentowali ćwiczenia pomagające uniknąć poważnych kontuzji podczas meczu czy treningu.
Podsumowaniem debaty były pytania zgromadzonych w szkole uczniów do gości i ekspertów. Każdy uczeń miał możliwość zadania pytania wybranej przez siebie osobie. Pojawiły się pytania dotyczące zdrowej diety, trenowania / utrzymywania formy na co dzień, a nawet o tona jakich uczelniach studiowali goście.
Wiosenne spotkanie w Zespole Szkół Sportowych i debata ‘Czy sport to zdrowie’ z pewnością przyniosły odpowiedź na to nurtujące i jak się okazuje niełatwe pytanie.

Organizatorzy spotkania:
Dorota Wyłuda, Agnieszka Łabanowska, Katarzyna Cholewińska, Ewa Gorlewska, Elżbieta Kalinowska, Grzegorz Orzeł, Daniel Potuszyński

Tekst & zdjęcia: Marlena Skutnik
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

2932975 Unikalnych wizyt