Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook24/05/2024 22:48:04 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

W piątek 16 marca 2018 nasza szkoła rozkwitła na zielono – koniczynkami!! Pojawiło się również mnóstwo roześmianych leprechaunów z rudymi brodami i zielonymi kubrakami. Tego dnia, uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie zorganizowanym z okazji Saint Patrick’s Day. Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom tradycji i kultury kraju anglojęzycznego – Irlandii oraz propagowanie i zachęcanie do nauki języka angielskiego. Ideą konkursu była również integracja społeczności szkoły podstawowej poprzez wspólną naukę i zabawę.
Konkursowicze zmagali się ze sobą w czterech konkurencjach: The Greatest Green of All (Najbardziej zielona klasa); ‘The stars make no noise’ … let’s sing beautifully (Prezentacja wybranego utworu irlandzkiego zespołu lub wokalisty – piosenka współczesna lub folkowa); ‘Sláinte!’ … Na zdrowie & Smacznego! (Plakat przedstawiający tradycyjną irlandzką potrawę); QUIZ Time!!! (Quiz z wiedzy o Irlandii).
Potyczki klas bacznie obserwowała publiczność oraz jury w składzie: pani Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych – Dorota Karpińska; nauczycielka języka angielskiego – pani Iwona Kacprzyk i bibliotekarz / nauczycielka plastyki – pani Iwona Jastrzębska.
Zdobycie głównej nagrody nie było łatwe, ponieważ klasy bardzo dobrze przygotowały się do rywalizacji. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 5a z wychowawczynią panią Pauliną Rynkowską, gromadząc 4800 punktów i zajmując I miejsce. Tuż za nimi 3600 punktów) uplasowała się klasa 4d z wychowawczynią panią Elżbietą Kalinowską. III miejsce na podium zajęła klasa 5b z wychowawczynią panią Anną Dytkowską i 3400 punktów.
Sponsorem głównej nagrody w konkursie - wyjście klasy z wychowawcą do ‘Kręgielni Rydzewski’ (4 tory do dyspozycji klasy) jest Rada Rodziców Zespołu Szkół Sportowych w Ełku. Dziękujemy również pani Katarzynie Rydzewskiej, dyrektor Hotelu ‘Rydzewski’ za udzielenie nam zniżki co bardzo ułatwiło pokrycie kosztów wynajęcia torów do gry. Dziękujemy także Wydawnictwu Nowa Era za sponsorowanie nagrody za zajęcie II miejsca – gadżetów szkolnych. Słodycze za zajęcie III miejsca ufundowały organizatorki.
Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Wielkie podziękowania kierujemy również do wychowawców i nauczycieli, którzy pomogli uczniom w przygotowaniach do Saint Patrick’s Day – Let’s Go Green!
Do zobaczenia przy okazji kolejnych wesołych zmagań!
Organizatorki: Marlena Skutnik & Edyta Ostrowska (nauczycielki języka angielskiego).
Nagłośnienie: Tomasz Kowalko (nauczyciel wychowania fizycznego).
Zdjęcia: Zuzanna Kunda (uczennica klasy 3S Gimnazjum Sportowego) / edycja M. Skutnik.

Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3114717 Unikalnych wizyt