Zespół Szkół Sportowych w Ełku
   
 
Polska, Warmińsko-Mazurskie, 19-300 Ełk, Suwalska 15, Tel. 87 732 63 70, Napisz do Nas: Sekretariat, Dyrekcja
 
  Strona Główna Dziennik Elektroniczny Rok dla Niepodległej Artykuły Galeria Ogłoszenia Kronika Sukcesy Sport Facebook23/04/2024 00:43:10 
 
Rekrutacja 2021/2022
Informator
Świetlica
SP Sportowa
Liceum (GIM)
Liceum (SP)
Rodzice
Nauczyciel
Gazetka
Organy szkoły
Wycieczka klasowa do Warszawy
Kronika

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Dnia 3 listopada 2017 roku klasy II S i II N Gimnazjum Sportowego w Ełku uczestniczyły w wycieczce do Warszawy pod opieką wychowawczyń Edyty Ostrowskiej i Marzeny Tyborskiej oraz trenerów Dariusza Maciorowskiego i Daniela Potuszyńskiego. Podróż rozpoczęliśmy o godzinie 6 rano, pogoda nam dopisała i bez większych problemów dotarliśmy przed czasem na miejsce. Pierwszym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 79. Placówka dokumentuje historię powstania, walkę i codzienność ludności cywilnej podczas okupacji oraz ukazuje powojenny terror komunistyczny i losy powstańców. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne, które są bardzo przydatne w dotarciu do jednego z głównych jego adresatów, jakim jest młodzież, pozwalają także w sposób inspirujący opowiadać o historii i patriotyzmie. Najciekawszym eksponatem muzeum okazał się przedwojenny samolot. Młodzież zgodnie przyznała, iż film 3D Miasto Ruin wywarł na niej największe wrażenie.
Kolejnym punktem programu był HANGAR 646 z około
2500 m2 przestrzeni i całą masą atrakcji łączących rekreację ze sportem. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie mając do wyboru prawie 80 trampolin różnego rodzaju, od rekreacyjnych po sportowe w tym ogromną arenę składającą się z ponad 50 trampolin, poduchę powietrzną do bezpiecznej nauki akrobacji, kosze do koszykówki, strefę do zbijaka oraz ścieżkę akrobatyczną. Godzina spędzona pod opieką profesjonalnych instruktorów uczących akrobacji, salt i ciekawych ćwiczeń na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Ostatnim przystankiem w zwiedzaniu stolicy był Królewski Ogród Świateł w Wilanowie. Ogród wilanowski powstał razem z pałacem wilanowskim w 2 połowie XVII wieku i skomponowany został względem wspólnej osi wraz z pałacem. Bajeczny ogród świateł przy pałacu w Wilanowie to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Każdy z odwiedzających może poczuć się jak na królewskim dworze.
Tekst: Edyta Ostrowska
Zdjęcia: Edyta Ostrowska, Daniel Potuszyński
Matematyka
POLECAMY
Kluby i Stowarzyszenia

Obiady

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoPTFPTF
Projekty w szkole
  » Szkoła Ucząca Się
Ełckie szkoły
 
Copyright © 2007 Zespół Szkół Sportowych w Ełku
kontakt z administratorem

3095812 Unikalnych wizyt